Mesélj kicsit magadról, kérlek! Miért választottad a zenész szakmát? Hogyan lettél muzsikus? Milyen út vezetett a zenekari tagsághoz?
Anno zeneóvodába jártam, hangszerválasztáskor megtetszett a cselló. 10 évig tanultam csellózni. Miskolcon a Zrínyi Ilona Gimnáziumban érettségiztem, majd a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola kiegészítő tagozatán csellóztam még egy fél évet. Majd Keresztfalvi Gizella tanárnő hatására kezdtem el nála nagybőgőt tanulni, fél év után felvételiztem a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének nagybőgő tanszakára. 2009-ben diplomáztam. A váltást, azóta sem bántam meg.
Mi alapján választottál hangszert? Miért?
10 év csellózás után könnyű volt az átállást a nagybőgőre. Közelebb áll hozzám, mint a cselló.
Kedvenc zeneszerződ, zenekari műved? Legemlékezetesebb pillanatod a zenekarban?
Igazi kedvenc? Mindig változik. De Dvořák IX. Új világ szimfóniája mindig a kedvencek közt van. A legemlékezetesebb a 2013-as kínai turné, ahol egy másik világgal, kultúrával ismerkedhettünk meg.
Jellemezd magad 3 szóval!
kreativitás, kitartás, vidámság
Mi a legnagyobb vágyad muzsikusként?
Különleges helyszíneken muzsikálni.
Mit jelent számodra a különleges helyen való muzsikálás? Hova szeretnél eljutni?
A természet mindig is nagyon fontos szerepet töltött be az életemben, mai napig is így van. Ezért legyen az bárhol a világban, ha közel vagyunk a természethez; erdő közepén, hegy tetején például különleges élmény lehet muzsikálni.
Van esetleg a zenekari programok, koncertek közül kedvenced? Miért?
A különleges produkciók mindig új élményt adnak számomra. Ezek főleg a szuperprodukciók – FeelHarmonic Love, Hooligans koncert, illetve a legutóbbi Filmfónia 2.0. De ne felejtkezzünk meg az Aperitif, Újévi és Promenád koncertekről sem. Az ilyen koncertek után gyakori, hogy az ismerősök ragyogó szemmel mondják, gratulálnak a zenekarnak a produkcióhoz.
Egyéb (bármi, amit érdekesnek, fontosnak, meghatározónak tartasz) lehet egy elismerés, egy koncert, egy pillanat, egy élmény…bármi. J
2007 őszén kezdtem el foglalkozni az ETKA-Jóga Erőgyűjtő Módszerrel, 3 év oktatóképzésben eltöltött idő után 2012-ben Etka Anyótól -(a módszer kidolgozója)- megkaptam az ETKA-Jóga Erőgyűjtő Módszer képzett oktatója oklevelet, 2014-től vezető oktatója vagyok az ETKA-Jóga Nemzetközi Egyesületnek, részt veszek az oktatók képzésében, továbbképzésében, valamint az akkreditált pedagógus továbbképzésben. Határtalan öröm, hogy a zenekarból többen járnak az óráimra, hogy a hangszer melletti kényszertartásokból adódó mozgásszervi problémáikat enyhítsék – megelőzzék.